Haber

72 Yıllık Şans! Evde Çalıştığı Patronu Babası Dışarıda

Manisa’da iş adamı Niyazi Üzmez’in yanında temizlikçi olarak çalışan Kalbiye Sağlam’ın ünlü bir iş adamının babası olduğu öğrenildi. Sağlam, 72 yaşında milyon dolarlık servetin sahibi oldu.

Yeşilçam sinemalarına pek benzemeyen etkinlik Manisa’da gerçekleşti. Ümit Etyüzen, gençlik yıllarında aşık olduğu Niyazi Üzmez’e hamile kaldı. Ümit Etyüzen hamile kaldığında 21, Niyazi Üzmez ise şimdi 16 yaşındaydı.

Sabah’ta yer alan habere göre Ümit Etyüzen, fabrikada bekçi olarak çalışan Enver Zorlukaya ile alelacele evlendi. İddiaya göre Zorlukaya bebeği ilk başta istemedi. Bebek doğunca Zorlukaya bebeği dere kenarına bıraktı. Ancak daha sonra pişman olan Zorlukaya, bebeği dereden alarak Ümit Etyüzen ile birlikte büyütmeye başladı. Ümit Etyüzen, kızına Kalbiye adını vererek Zorlukaya’nın nüfusuna kaydettirdi.

Babası Hasan Üzmez ile birlikte fabrikayı işleten Niyazi Üzmez, Ümit Etyüzen’e ‘bu gerçeği kimseye söyleme’ diyerek yemin ettiği fabrikalarında çay temizlik işlerinde çalışması için iş verdi. Ümit Etyüzen çay ve temizlik işinde çalışıyordu, eşi Enver Zorlukaya da aynı fabrikada bekçi olarak çalışıyordu.

Ümit ve Enver çifti fabrikanın bekçi evinde kalıyorlardı. Hasan Üzmez’in oğlu Niyazi Üzmez’in ‘Çocuğunun annesi olan bu hanıma ev yapın’ demesi üzerine, iddiaya göre Niyazi Üzmez 60 metrekare arsa satın aldı. Ama evi yapmak için fabrikasından bir tuğla bile vermemiş.

Kalbiye, Niyazi Üzmez’in Turgutlu’daki evinde, dükkânında ve Çeşme’deki yazlık evinde yıllarca çalıştı.

Bu ortada Kalbiye’nin annesi Ümit Etyüzen 1996 yılında 66 yaşında vefat etmiştir.

Zamanla büyüyen Kalbiye Sağlam, tıpkı annesi gibi Üzmez ailesinin yanında temizlikçi olarak çalışmaya başladı. Kalbiye Sağlam, 14 yaşında evlendi ve 2 çocuğu oldu. Sağlam 28 yaşındayken evlendiği adam öldü. Uzak akraba olarak tanıdığı ve ‘amca’ dediği Niyazi Üzmez’in kalbine geri döndü.

Eşi İnci Üzmez’den 3 çocuğu bulunan Niyazi Üzmez, yıllardır ‘bu çocuk sana ne kadar benziyor’ diyen Sağlam’a geçen yıl mayıs ayında Turgutlu’da bir restoranda yemek yerken gerçeği itiraf etmişti. Kalbiye Sağlam, ‘amca’ dediği Niyazi Üzmez’in gerçek babası olduğunu öğrenince şok oldu. Ardından özel bir laboratuvarda DNA testi yaptırdı.

Anne ve babadan alınan DNA örneği

Kalbiye Sağlam, avukatı Varol Turbay aracılığıyla Turgutlu Aile Mahkemesi’nde babalık davası açtı. Babalık davası sürerken iş adamı Niyazi Üzmez 20 Şubat’ta 88 yaşında vefat etti. Baba Niyazi Üzmez’in cenazesi morgdayken numuneler alındı. Anne Ümit Etyüzen’in de mezarı açılarak DNA testi için numune alındı.

İzmir Adlı Tıp Kurumu’nda mahkeme tarafından yapılan DNA testi ile Niyazi Üzmez’in yüzde 99,9’unun biyolojik babası olduğu doğrulandı. Rapor Turgutlu Aile Mahkemesi’ne gönderildi. Kalbiye, iki tuğla fabrikası ve biyolojik babasından DNA testiyle miras kalan 30 taşınmazın da aralarında bulunduğu yaklaşık 1 milyar liralık bir serveti de paylaştı.

Avukat: ‘Kalbiye Sağlam hak etmediği halde çok zor bir çocukluk ve gençlik geçirdi’

Kalbiye Sağlam’ın avukatı Varol Turbay, ‘Kalbiye Sağlam, hizmetçi olarak çalıştığı konuttaki şahıslardan birinin babası ve bir başkasının dedesi olduğunu 71 yıl sonra öğrendi. Bu onun için çok büyük bir travma. Bu müvekkilim için ağır bir yük olsa da gerçek babasının kim olduğunu öğrenince bir nebze olsun rahatlamıştır. Kalbiye Sağlam, hak etmemesine rağmen çok zor bir çocukluk ve gençlik geçirdi.

2 çocuğu ile dul kaldığında, çocuklarına bakabilmek ve geçimini sağlayabilmek için tanımadığı kişinin dedesi, babası, kardeşleri ve teyzeleri olduğunu bilmeden yıllarca temizlikçilik yaptı. . Çocuklarına böyle baktı. Öz babası ve ailesi sevinç içinde yaşarken, o ramazan ayında Niyazi Üzmez’in verdiği erzaklar ile yetinmeye çalıştı.söz konusu.

kozakli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu