Haber

Avrupa Parlamentosu Batı Şeria’da Filistinlilere yönelik saldırıları kınadı

29 Ekim’de Fransa Dışişleri Bakanlığı,İsrail yetkililerini Batı Şeria’daki Filistin halkını korumak için acil önlemler almaya çağıran bir bildiri yayınladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, ” Yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik şiddeti artıyor. Bu kabul edilemez ve derhal sona erdirilmelidir” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada Fransa işgal altındaydı Batı Şeria’yaSon günlerde Nablus’un güneyindeki Es-Saviye kasabası ve Nablus’un Kusra kasabasında Filistinli sivillerin ölümüne neden olan yerleşimci baskınlarını kınadığı belirtildi.

Paris yönetimi, söz konusu saldırıların Batı Şeria’da olduğunu belirtti. ‘C bölgesinde’Çok sayıda kişinin yerinden edilmesine yol açmasını da kınadığı belirtilen açıklamaya göre Fransa, İsrail yetkililerine, Susiya köyü sakinleri başta olmak üzere Filistinlilerin korunması için gerekli tedbirleri vakit kaybetmeden alması çağrısında bulundu.

İsrail güçleri Batı Şeria’da gece baskınlarında çok sayıda kişiyi gözaltına aldı

İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria’nın çeşitli şehir ve kasabalarına düzenlediği gece baskınlarında onlarca Filistinliyi gözaltına aldı, bazılarını da yaraladı.

Filistin’in resmi haber ajansı WAFA’ya göre işgal altındaki Doğu Kudüs’ünİsrail güçleri çeşitli bölgelere baskın düzenledi ve 7 Filistinliyi gözaltına aldı.

Kudüs’ün kuzeyindeki Anata ve Ram kasabalarında çıkan olaylarda 2 Filistinli öldürüldü. İsrail askerleriAçtığı ateş sonucu yaralandı.

İsrail askerleri Cenin şehrinin Kabatya kasabasına baskın düzenledi ve burada Filistinli bir genci yaraladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu