Haber

Hamas İsrail askerlerini pusuya düşürdü: 1 ölü, 3 yaralı

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları’nın Gazze Şeridi sınırını birkaç metre öteden geçen İsrail askerlerini vurduğu pusuda 1 İsrail askeri öldü, 3 İsrail askeri de yaralandı.

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalar 7 Ekim’den bu yana devam ederken, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, Gazze Şeridi sınırını birkaç metre geçen İsrail askerlerini pusuya düşürüp geri püskürttüklerini duyurdu. İzzeddin El Kassam Tugayları’ndan yapılan açıklamada, İsrail güçlerinin Gazze Şeridi’ndeki Han Yunus yakınlarında sınırı birkaç metre geçerek 1 İsrail tankı ve 2 buldozerin imha edildiği belirtildi. Açıklamada, “Savaşçılar, sızan güçle cesurca mücadeleye girişti ve güvenli bir şekilde üslerine geri döndü” denildi.

İsrail Savunma Kuvvetleri’nden (IDF) yapılan açıklamada, Gazze sınırında İsrail askerlerine erken saatlerde düzenlenen saldırıda 1 askerin öldüğü, 3 askerin de yaralandığı belirtildi. Açıklamada, 1 İsrail tankı ve 1 istihkam aracının tanksavar füzeleriyle saldırıya uğradığı, saldırıya karşılık tankların Gazze tarafına ateş açtığı belirtildi. Açıklamada ayrıca bölgedeki askerlerin kayıp İsraillilerin cesetlerini aradığı belirtildi. – GAZZE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu