Haber

Son Dakika: Claw-Lock operasyon bölgesinde teröristler tarafından açılan taciz ateşi sonucu 2 askerimiz şehit oldu, 3 askerimiz yaralandı.

Pençe Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerin açtığı taciz ateşi sonucu 2 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı.

Pençe Kilit Operasyonu bölgesinden acı haber geldi. Teröristlerin açtığı taciz ateşi sonucu 2 askerimiz şehit oldu, 3 askerimiz yaralandı.

2 ASKER ŞEHİT OLDU

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bölücü terör örgütü (BTO) mensupları tarafından 9 Ağustos 2023 tarihinde Pençe-Kilit harekât bölgesine açılan taciz ateşinin ardından kahraman yoldaşlarımız, -Silahlı Piyade Teğmen Fatih Uğur Altınbaş ve İstihkam Uzman Çavuş Kemal Özek şehit olmuş, 3 kahraman yoldaşımız yaralanmıştır.Yaralı kahraman yoldaşlarımız hemen hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştır.Bölgede operasyonlar devam etmektedir.Allah rahmet eylesin. Bizleri derin bir acı ve ızdırap içinde bırakan bu olayda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimize, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve asilzadelerine Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı ve sabır, yakınlarına acil şifalar diliyoruz. yaralılarımız.”

BAKAN GÜLER’DEN DURUM MESAJI

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, taziye mesajında, “9 Ağustos 2023 tarihinde kahraman silah arkadaşlarımız şehit olmuştur. Kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet diliyorum. Acılı ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu