Ekonomi

ABD Premarket: Bekleyen ev satışları, RH kazanç raporu ve Fed’in Barr konuşması

Investing.com – Fed’in faiz oranlarını artırmaya devam edeceğine dair beklentileri yansıtarak, bankaların kafa karışıklığına ilişkin endişelerin azalması ve tahvil getirilerinin artmasıyla hisse senetleri Salı günü ivme kaybetti.

Teknoloji hisseleri düşerken 2 yılHazine getirisi %4’ten fazla artarak %4.035’e yükseldi. 10 yılgetiri %3.543 oldu.

büyüyen faiz oranlarıteknoloji ve diğer büyüme payları üzerinde baskı oluşturuyor.

Vadeli işlem yatırımcıları, Fed’in Mayıs’taki bir sonraki toplantısında faiz oranlarını çeyrek puan artıracağına veya oranları şu an oldukları yerde bırakacağına eşit derecede şüpheyle yaklaşıyor. beklentiye mal sahibi. Ancak Fed politikacılarının geçtiğimiz hafta çeyrek puanlık artışla açıklanan ekonomik tahminleri, nihai oranın %5,1’e ulaştığına işaret ederek, bu yıl bir faiz artırımı olasılığını artırıyor.

Fed, Mayıs ayı toplantısı öncesinde işgücü eğilimleri, enflasyon ve ticari bankaların borç verme faaliyetlerine ilişkin bilgileri görecek. Bankacılık bölümünde son dönemde yaşanan çalkantılardan kaynaklanan endişelerden biri de kredi faaliyetlerinin kısıtlanarak ekonomik büyümenin kesintiye uğrayabileceğiydi.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Bekleyen konut satışları

Konut piyasası, artan ipotek oranları ve alıcıları engelleyen düşük satış envanteri ile sıkışıp kaldı.

analistler askıya alınan ev satışları Şubat ayında bir önceki aya göre %2,3 düşüş bekliyor. Veriler 17:00 CET’de açıklanacaktır.

2. RH fayda raporu

Bir zamanlar Restorasyon Donanımı olarak bilinen mobilya ve konut ürünleri mağazası RH (NYSE: sağ), 777.3 milyon $ gelir üzerinden 3.33 $ hisse başına kazanç bildirmesi bekleniyor.

3. Fed’in Barr konuşması

Fed Kontrol Başkan Yardımcısı Michael Barr‘ başlıklı sunumuna bu kez Temsilciler Meclisi’nde Capitol Hill’de devam etmesi bekleniyor.

Hazine ve FDIC yetkililerinin de katıldığı sunumda Barr, Kongre’ye Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın çöküşünü ve düzenleyicilerin buna nasıl tepki verdiğini anlatacak.

Yazar: Liz Moyer

serinhisarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu